برای سلامتی پیاده روی کنید

صبح از خواب بیدار می شوید، چیزی خورده، چند قدم تا اتومبیل تان پیاده رفته، بعد سرکار می روید، چند قدم تا محل کارتان پیاده می روید، نشسته و کار را شروع می کنید. انتهای روز دوباره با اتومبیل تان به خانه باز می گردید و چندقدم تا درب پیاده رفته و پشت میز شام می نشینید و روزتان را با نشستن جلوی تلویزیون به پایان می رسانید. اگر سبک زندگی تان بر این منوال باشد، چاق شدن و اضافه وزن بدیهی است. برای کاهش وزن باید تمرینات ورزشی بیشتری انجام دهید.

مراحل ساخت عضله پس از بدن سازی

اساس پرورش اندام، افزايش تدريجي فشار بر روي ماهيچه ها مي باشد. اگر اين كار را به همراه يك رژيم غذايي مناسب كه بدن شما بدان نياز دارد انجام دهيد، نتيجه كار افزايش حجم و قدرت ماهيچه هاي شما خواهد بود. اگر شما تمرينات بدنسازي را انجام دهيد ولي نيازهاي غذايي بدنتان را فراهم نكنيد، نخواهيد توانست بافت هاي ماهيچه اي جديدي بسازيد، برعكس بدنتان زودتر فرسوده خواهد شد و كيفيت تمرينات شما كاهش خواهد يافت. بنابراين براي كسب نتايج بهينه، تمرينات بدنسازي و تغذيه مناسب بايد به صورت همزمان دنبال شوند

افزایش وزن برای افرادی با متابولیسم بالا

اغلب گفته می شود که افرادی با یک متابولیسم بالا چیزی برای شکایت کردن ندارند. با وجود این برای آن دسته از افرادی که دارای مشکلاتی برای افزایش وزن اند ، این مسئله می تواند درست مثل ناامیدی و دلسردی در تلاش برای به دست آوردن وزن باشد. داشتن متابولیسم بالا وکسر وزن نیز می تواند شما را در برخی شرایط در معرض ریسک بالاتری قرار دهد.

مقایسه کالری مصرفی خالص و ناخالص

 آیا می دانید چه تفاوتی بین کالری مصرفی ناخالص و کالری مصرفی خالص است؟ حساب کردن مقدار کالری سوزانده شده در یک فعالیت ورزشی یا انجام هرگونه فعالیت فیزیکی یک تکنیک موثر برای مدیریت وزن است (به خصوص اگر با حساب کردن کالری دریافتی روزانه همراه شود). اما اگر شما ندانید که کالری سوزانده شده شما خالص و یا ناخالص است، یا اینکه به طور کلی چه تفاوتی با یکدیگر دارند، ممکن است به نتیجه ای که انتظار دارید نرسید.

آیا می دانید متابولیسم چیست؟

متابولیسم به تمام واکنش های شیمیایی که درون بدن ما رخ می دهد، اشاره دارد. به طور خاص تر به مجموع تمام تبدیلات انرژی همراه با هر واکنش شیمیایی در بدن متابولیسم می گویند. این است دلیل اینکه چرا متابولیسم معمولاً از سه جنبه : تناسب اندام، ورزش و کاهش وزن مورد بحث قرار گرفته است. زیرا متابولیسم در نهایت، تنظیم انرژی بدن تان یا به عبارت دیگر، کالریها را نشان می دهد.